Elúszni látszik minden remény – újabb vereségével már csak csoda folytán tud bennmaradni a ZTE

Felnőtt csapat, Hírek
A ZTE FC ma Gyulára látogatott, ahol délután öt órától a Szeged 2011 csapatával mérkőzött meg kiesési rangadón. Az ellenfél örülhetett, a ZTE-nél pedig már csak a csodában bízhatunk.

A Zalaegerszegnek természetesen csak a győzelem lett volna elfogadható végeredmény az ádáz, bennmaradásért folytatott viadalban, azonban sajnos megint máshogy történt. A fanatikus egerszegi drukkereknek szurkolói buszok indultak, így közel 150 egerszegi szurkoló jelenlétében rendezték meg az összecsapást.

Az első játékrészben csapatunk tartotta a labdát, ám nem sikerült közel kerülni a szegedi kapuhoz, rögtön az elején egy fölé szálló Vernes-szabadrúgást tudtunk feljegyezni. A 9. percben aztán ismét szabadrúgásból veszélyeztetett a ZTE, ekkor már játékba kellett avatkoznia Szántainak, majd az ezt követő sarokrúgás után is munkában volt a szegedi kapus. Egy perccel később azonban már a másik háló forgott veszélyben, Germán fejesét Kovács védte, akinek második szándékból sikerült megkaparintania a labdát. A 17. minutumban ismét egy egerszegi lövést hatástalanítottak a csongrádi védők, ám szintén rögtön utána már a Szeged vette célba Kovács Zoltán kapuját, ám Zsivanovics bólintása célt tévesztett. A 21. percben Bedi életerős lövését hatalmas bravúrral védte Szántai, ám a jó iramú meccsen felváltva adódtak a lehetőségek, 4 minutummal ezután Zádori próbálkozott, de sikertelenül. Ezután Szántai percei következtek, a 33. perc környékén több közeli ZTE-lövést is hárítani tudott, majd a 38. percben egy indításra érkezett remekül. A félidő utolsó percében még egy hazai Szabó Péter-szabadrúgásról számolhatunk be, amely fölé szállt. Eseménydús első félidőnek lehettek szemtanúi a nézők, mindkét oldalon sok lehetőség adódott.

A második félidőben a hazaiak kezdtek aktívabban, előbb Zsivanovics került a zalai büntetőterületen belülre, ám lőnie nem sikerült, majd nem sokkal ezután Nikorec veszélyeztetett távolról, és lövése nem sokkal kerülte el a kaput. Szántai továbbra is maradt a meccs embere, hiszen a 60. minutum környékén is több ZTE-lövést, majd egy látványos Babati emelést is hárított. A 67. percben aztán kissé meglepetésre, de megszerezte a vezetést a hazai együttes, a Szeged körülbelül 17 méterre a kaputól rúghatott szabadot, a labda mögé pedig Szabó Péter állt, aki betalált Kovács Zoltán kapujába (1-0). Ezután ismét a ZTE vette magához a kezdeményezést, ám a csongrádiak biztos lábakon álltak kapujuk előterében. A 86. percben pedig minden reményét elvette a Zalaegerszegnek a Szeged, egy hazai támadást követően nem sikerült felszabadítania a kék-fehéreknek, Szabó Péter pedig gyönyörű góllal beállította a 2-0-ás végeredményt. A 90. percben aztán még rátett egy lapáttal Króner a ZTE amúgy is keserves sorsára, hiszen egy kemény belépőt követően leküldte Solymosi, így 10 emberrel fejezte be a meccset a ZTE.

Ezzel a vereséggel pedig a Zetének már az utolsó szalmaszálba való kapaszkodás esélye is elúszott, hiszen 4 ponttal van lemaradva az előtte álló Szegedtől, amely még mindig kieső helyen áll. Matematikai esély még van a bennmaradásra, és amíg ez a helyzet áll fenn, addig bízhatunk a szerencsében, de már nem a saját kezében van a sorsa a csapatnak. Nagyon szomorú hogy idáig jutott illetve idáig juttatták ezt a két év múlva százéves klubot…

Szeged 2011 – ZTE FC 2-0 (0-0)

Szeged: Szántai – Tamaskó, Dinjar (Nicorec 31.), Farkas A., Gergényi – Szabó P., Horváth A., Germán, Tóth G. – Zádori K., Zsivanovics

ZTE FC: Kovács Z. – Polényi, Króner, Devecseri (Jelena 72.), Lencsés – Nagy T., Hudák – Horváth K., Bedi, Kovács Á. (Babati 60.) – Vernes

Gólok: Szabó P. (69., 87.)

Sárga lap: Szabó P. (57.) ill. Vernes (41.)

Piros lap: Króner (90.)